Sivilcelerden Nasıl Kurtulunur? | Bakım Maskesi
Bakım Maskesi

Sivilcelerden Nasıl Kurtulunur?

Yazar: admin Tarih: 22 Ekim 2017 Yorum: 0 Yorum
reklam

Sivilcelerden Nasıl Kurtulunur?

Sivilce özellikle ergenlik döneminden itibaren birçok kişinin başının derdi haline gelir. Kadın ya da erkek ortak bir problem olan sivilce özellikle de yağlı ciltlerde daha fazla görülmektedir. Sivilcelerden nasıl kurtulunur ve uygulanması gereken tedavi yöntemleri nelerdir? şeklinde birçok konu sivilce sorunu yaşayan kişilerin akıllarına takılmaktadır. Sivilce tedavisi için öncelikli olarak çevresel faktörlerden mi yoksa hormonal bozukluklardan mı kaynaklandığını araştırmak sorunun ne olduğuna karar vermek gerekmektedir. Hormonların seviyesi, stres, ruh hali sivilce salgınına maruz kalmamıza neden olurken cildinizde sivilce çıkması cildinize iyi bakmadığınız anlamına gelmemektedir. Yüzünüzde çıkan sivilceleri nasıl kontrol alacağınızı iyi bilmeli ve gerektiğinde uzmanlardan bu konuda destek almalısınız. Evde sivilce tedavisi denildiğinde ilk olarak yapacağınız şey yüzünüzü yıkamaktır. Sıklıkla yüzünüzü yıkayarak cildinizdeki yağlanmayı azaltabilir böylece sivilce tedavisinde iltihaplanmaları ve enfeksiyonları minimum seviyeye indirebilirsiniz.

Evde Sivilceden Arınma Yöntemleri

Yüzünüzü en az 1 dakika boyunca yıkayın ve böylece cildinizde bulunan bakteri ve mikropların tamamen yok edilmesini sağlayın. Sivilce yalnızca yüzünüzde değil sırt ve diğer bölgelerde de oluşuyorsa duş alırken keselenmeye dikkat etmelisiniz. Ancak kese yaparken de yumuşak ve antibakteriyel ürünlerle temizlik sağlanmalıdır. Sivilceli cildinize gün içerisinde makyaj yapıyorsanız cilt temizliğine çok daha fazla dikkat etmelisiniz ve yatağa kesinlikle makyajlı girmemelisiniz. Sivilce tedavisi için çeşitli ilaçlar bulunmaktadır. Ancak Evde Sivilceden Arınma Yöntemleri sabun ve losyonlar ile sağlanır. Sivilce tedavisinde özellikle de çevresel faktörler nedeniyle ortaya çıkan sivilce tedavisinde çok iyi sonuçlar doğurmaktadır. Kullanılan bu sabun ve losyonlar ölü hücreleri yeniler ve daha hızlı hücre yenilenmesini sağlayarak temiz bir cihaz sayesinde cildinizin sivilcelerden arınmasını sağlar.

Sivilce Tedavisinde Salisilik Etkisi

Cidden ölülerinin temizlenmesini sağlayan salisilik ürünler kozmetik mağazalarında sizlere sunulmaktadır. Ciltlerinin temizlenmesi için mümkün olduğu kadar salisilik ürünler kullanmak gerekir. Kükürt içeren temizleyiciler retinoid içeren temizleyiciler de sivilce için uygundur. Yüz Maskeleri sivilce tedavisinde muhteşem sonuçlar doğurur. Hormonal problemler için ise muhakkak bir hekim tarafından önerilen ilaçlar kullanılmalıdır ve bu ilaçlar sayesinde ciltteki sivilce problemi çözüme ulaştırılmalıdır. Dış etkenler ve yağlı cilt problemi dolayısıyla oluşan sivilceleri yok etmek için evde kendinizde çeşitli kürler ve maskeler hazırlayabilirsiniz. Sivilcelerden nasıl kurtulunur diyorsanız öncelikli olarak cildinizde oluşan sivilcelerin neden oluştuğuna dair bilgi sahibi olmalısınız. Çevresel faktörler nedeniyle oluşan sivilceler de işiniz çok daha kolaydır.

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Kür

Sivilceler için çeşitli maddeler hazırlayabilir ve cildinize iyi gelen karışımlar ile bu problemden kurtulabilirsiniz. 5 adet Aspirin, yarım limon ve bir çay kaşığı kadar bal ile hazırlayacağınız kür sayesinde cildinize masaj yaparak yarım saat kadar bekledikten sonra muhteşem bir etki gözlemleyebilirsiniz. Ilık su ile temizleyeceğiniz yüzünüz bir haftada yalnızca bir kez uygulayacağınız bu kür sayesinde çok daha sorunsuz ve pürüzsüz olacak. Cildinizdeki yağları kurutan bu kür sayesinde fazla yağlardan kurtularak cildinizin daha pürüzsüz olmasını sağlayacaksınız.

Sivilcelerden nasıl kurtulunur

Sivilceli Ciltler İçin Diğer Çözümler

Cildinizde oluşan sivilce izleri hem merak hem de dayanamadığınız için sıkarak kurtulabileceğinizi düşünüyorsanız sivilcelerden kurtulamadığınız gibi yanlış yöntemler uygulamanız sebebiyle de kalıcı izlerin ortaya çıkmasına neden olursunuz. Bu kalıcı izler zaman içerisinde daha belirgin yeniden çıkan sivilcelerin de etkisiyle çok ya çirkin bir görünüme sebebiyet verir. Ergenlik dönemi sonrasında cildinizde kalan pürüzlerden ve sivilce lekelerinden kurtulmak için uygulayacağınız kürlerin yanında kürlerin yetersiz kaldığı dönemlerde de uzmanların önerebileceği yöntemler ile sivilce lekelerinden tamamen kurtulabilirsiniz.

Kekik Yağının Faydaları Nelerdir?

reklam

Bu Konuya Benzer Yazılar

Yorumlar