Sivilce İzleri için Maske Tarifi | Bakım Maskesi
Bakım Maskesi

Sivilce İzleri için Maske Tarifi

Yazar: admin Tarih: 25 Eylül 2017 Yorum: 0 Yorum
reklam

İnsanların hayatlarının belli bir evreleri kesinlikle sivilce ve sivilce izleri ile boğuşmakla geçer. Özellikle ergenlik çağında olan kişiler ya da yağlı cilde sahip olan kişiler sivilceden daha çok şikâyetçidirler. Arkadaşlarınızda ya da çevrenizden sivilcenin geçmesi için birçok öneri maske tarifi alabilirsiniz. Fakat bu maskelerin çoğunluğu işe yaramaz. Sizler için denenmiş ve kesinlikle olumlu sonuç veren bir maske tarifi öğrendik.

Sivilce İzleri için Maske Tarifi

Malzemeler

Limon

Aspirin

Karbonat

Limonlu Aspirin ile Maske Tarifinin Yapılışı

Bir limonu temizledikten sonra sıkma kabı ile sıkıyoruz. Daha sonra önceden hazırladığımız bir kaba aspirini atıyoruz. Aspirinin üzerine sıktığımız limon suyunu ekliyoruz. Karışımı karıştırıp aspirinin iyice erimesini bekliyoruz. Aspirinin eridiğinden emin olduktan sonra karışıma ağır ağır karbonatı ekliyoruz. Karbonatı bu maske için bir kıvam verici olarak düşünebileceğimiz için karışım krem kıvamını alana kadar karbonat eklemeye devam ediyoruz.

Sivilce İzleri

Limonlu Aspirin İle Maske Tarifinin Uygulanışı

Maske yapmadan önce cildin iyice temizlenmesi çok önemlidir. Cildimizi sabun ile yıkıyoruz. Daha sonra kuruluyoruz ve maskeyi uygulamaya başlıyoruz. Krem kıvamında olan maskeyi aynı krem sürer gibi yüzümüzün bütün bölgelerine uyguluyoruz. Bütün bölgelerden kasıt maske uygulanabilecek kısımlar. Yüzün gözaltı ve çevresine kesinlikle hiçbir maske uygulanamamalıdır. Erken kırışıklıklara sebebiyet verebilir. Maskeyi yüzümüze uyguladıktan sonra 10 dakika kadar yüzümüzde bekletiyoruz. 10 dakika dolduktan sonra maskeyi ılık su ile yüzümüzden yıkıyoruz. Kuruladıktan sonra cildimiz kurumasın diye bir nemlendirici sürüyoruz. Etkili bir sonuç alınması için bu maskenin hafta 2 ya da 3 kez kullanılması gerekmektedir.

Bebek Pudrası İle Cilt Bakım Maskeleri nasıl yapılır konulu makelemiz için Tıklayınız.

reklam

Bu Konuya Benzer Yazılar

Yorumlar