Peeling Nedir? | Bakım Maskesi
Bakım Maskesi

Peeling Nedir?

Yazar: admin Tarih: 16 Ekim 2017 Yorum: 0 Yorum
reklam

Peeling Nedir Peeling Nasıl Yapılır?

Gözeneklerin küçülmesini sağlayan ve ciltteki atıkların kolayca ayrışmasını kolaylaştıran cilt temizleyici ürünlere peeling denir. Peeling Kozmetik mağazalardan satın alabileceğiniz ürünler olurken aynı zamanda kendiniz de evinizde de hazırlayabilirsiniz. Cilt tipleri için farklı içeriklerde peeling tarifleri online adreslerde bulunmaktadır. Sizler de cildinize iyi geldiğini düşündüğünüz karışımlar ile peeling oluşturabilir ve kusursuz bir cilt görünümünü elde edebilirsiniz. Peeling nedir Peeling nasıl yapılır şeklinde ki sorular aklınızdan çıksın ve tazecik bir cilde sahip olun.

Toz, nem, hava kirliliği, soğuk ve sıcak havanın etkisi ciltte sert ve kararmış tabakanın oluşmasına neden olurken bu etkileri minimuma indirmek cilt temizleyici peeling ile mümkündür. Peeling nedir Peeling nasıl yapılır diye düşünüyorsanız peeling çeşitleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

3 şekilde bulunan peeling yüzeysel orta derinlikte ve derin olmak üzere uygulanmaktadır. Peeling cildin daha pürüzsüz, daha canlı ve ölü derilerin neden olduğu karartılardan arındırılmış olmasını sağlamaktadır. Ayrıca ciltte makyajın daha düzgün kalmasını sağlar ve kırışık önleyiciler ya da leke kremleri gece kremleri ile cildinizin daha hızlı iyileşmesini sağlar. Peeling kullanımı makyaj yapan kişiler için daha fazla gerek duyulan bir işlem olsa da cilt temizliğinin su ve sabundan ibaret yapanlar için peeling belirli periyotlarla uygulanmalıdır. Ilık bir duş sonrasında veya duş sırasında cilt gözeneklerine uygulanabilecek peeling uygulaması muhteşem bir sonuç vermektedir.

Peeling Nasıl Uygulanmalıdır?

Uygulama sırasında göz ve dudak çevresi hariç tüm cilde uygulanabilen peeling dairesel hareketler ve masaj uygulaması ile gerçekleştirilir. Uygulamanın ardından cildi temizlemek için yalnızca ılık su ve pamuk kullanılır. Böylece yumuşak hareketlerle canlandırmış olduğunuz cildiniz aynı zamanda masajında etkisiyle çok daha canlı görülecek ışıklı bir algı oluşturacaktır.

Peeling Uygulamadan Önce Yapılması Gereken Testler

Cildinizin nasıl bir cilt tipi olduğunu anlayabilmek için öncelikli olarak peeling testi yapmanız gerekir. Elinizdeki herhangi bir ürünü kullanmadan önce elinizin üzerinde test gerçekleştirip cildinizde alerjik bir durum olup olmadığını test edin. Aksi takdirde elinizdeki deriden daha hassas olan yüzünüz yanlış bir uygulama sonucu zarar görebilir. Sizler cilt tipinize uygun ürünleri seçmeli ve bu ürünler ile bilinçli bir şekilde peeling uygulaması gerçekleştirmelisiniz. Hazır olarak sizler için satışa sunulan Kozmetik mağazalarındaki peelingleri satın alabileceğiniz gibi evde kendinizde doğal peeling oluşturabilirsiniz. Cilt güzelliğinizi ve kusursuz bir görünümü sağlayan peeling nedir ve pleeng nasıl yapılır diyorsanız sizler de evde kendi hazırlayacağınız peeling tariflerini kullanabilir ve cilt tipinize uygun temizleyicileri oluşturabilirsiniz.

Peeling Nedir

Doğal Peeling Maskesi

Evinizde muhakkak bulunan gıdalar ile mutfağınızda harikalar yaratırken bu gıdalardan yararlanarak cildinizde de pürüzsüz bir görünüm ve çok daha ışıltılı bakımlı ve sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Doğal peeling tarifi için sizlerin ihtiyaç duyacağı tek şey bir cam kase, 1 tatlı kaşığı toz şeker, 1 çay kaşığı zeytinyağıdır. Cam kase içerisinde karıştıracağınız bu ürünleri burun, alın ve çene bölgesinde dairesel hareketlerle 5 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile arındırın yıkayın. İşleminin ardından nazikçe uğrayacağınız kurulama sonrasında cildiniz çok daha ışıltılı ve çok daha parlak olacaktır. Ölü derilerinden kurtulan cildinize peelingi haftada bir kez uygulayabilirsiniz. Çevresel faktörlerin etkilerini en aza indirgeyen peeling uygulaması aynı zamanda kusursuz bir makyaj görünümünü de sizlere kazandırırken pürüzsüz bir cilt ile gülümsemenizi sağlayacaktır. Hiç para harcamadan bakımlı ve güzel bir cilde kavuşmak için sizlerde cilt tipinize uygun peelingi oluşturarak kullanabilirsiniz.

Göz Altındaki Yağ Bezeleri Kurtulmak mı istiyorsunuz? Makelemizden yardım alabilirsiniz.

reklam

Bu Konuya Benzer Yazılar

Yorumlar