Cilt Beyazlatıcı Maske Tarifi | Bakım Maskesi
Bakım Maskesi

Cilt Beyazlatıcı Maske Tarifi

Yazar: admin Tarih: 18 Eylül 2017 Yorum: 0 Yorum
reklam

Cilt Beyazlatıcı Maske

Papatya maskesinin bir diğer adı da cilt beyazlatıcı maske denir. Cildinizin deri altında biriken kirden ve güneşin büyük etkisinden dolayı koyulaşmış eski rengini yitirmiş cildinizi tekrar eski haline getirmek o canlılığı sağlamak artık çok kolay.

Cildinizin solgun, bitkin ve kötü bir görünümünün olması gerçekten hem bedensel hem de fiziksel olarak etkiliyor insanı. Tabi ki bunun önüne geçmek sizin elinizde.

Papatya ile Cilt Beyazlatıcı Maske Nasıl Yapılır?

Evde hazırlayacağınız bakım maskeleri sayesinde cildinizi yeni baştan yaratacaksınız hem de kesenize fazla yüklenmemiş olacaksınız. Cildinizi iyileştirmenin sırrı papatya maskesidir. Son derece etkili olan bu maske hem cildinizin rengini açar ilk günkü rengini alır cildiniz hem de beyaz bir görünüme sahip olur.

Tabir-i caizse tabi ki aynı kullandığımız antibiyotikler gibi düzenli olarak uygulamamız gerekmektedir. Bir uygulayıp daha sonra sıkılır bırakırsak hiçbir faydasını göremeyiz. Ve düzenli kullanınca ne kadar etkili olduğunun sizde farkına varacaksınız. Eee o zaman anlatmaya başlayayım.

Cilt Beyazlatıcı Maske

Papatya ile Cilt Bakımı Maskesi

Papatya ile cilt bakım maskesi hazırlarken gerekli olan malzemeler; bal, gül suyu ve papatyadır. Malzemeleri hazır ettikten sonra sıra geldi cildimizin rengini açmaya. Şimdi malzemeler tamam peki bu maskeyi nasıl yapacağız? Hemen anlatmaya başlıyorum.

Ballı Dudak Nemlendiricisi yazımızı henüz okumadıysanız okumanızı tavsiye ederiz. Tıklayınız.

Papatya ile Cilt Beyazlatma Maskesi Nasıl Yapılır?

İlk olarak bir kap ayarlıyoruz kendimize yada demlikte olabilir. İçerisine su koyup ısıtmaya başlıyoruz. Su ısındıktan sonra içerisine çok fazla değil bir tutam kadar papatya atıyoruz. Daha sonra kaynamaya bırakıyoruz. Kaynadıktan sonra ocağın altını kapatıp cilt şifası olan papatyamızı dinlenmeye, soğumaya bırakıyoruz.

Daha sonra dediğim gibi ya bir kap yada demlikte kaynattığınız suyu yarım bardak olacak şekilde ayırıyoruz. İçerisine bir tatlı kaşığı gül suyu ve bir tatlı kaşığı bal ekliyoruz.

Daha sonra iyice karıştırmaya başlıyoruz. Karıştırdıktan sonra bir pamuk alıyoruz. Pamuğu bu karışıma batırıp cildimizin her yanına sürüyoruz. Bunu boyun kısmınıza da sürebilirsiniz. Bu karışım hem cildinizi temizleyecek hem de güzel bir parlaklık sağlayacaktır.

Bu maskeyi düzenli bir şekilde her gün yapmanız gerekmektedir. Sadece kendinize alışkanlık edinmeniz gerekmektedir. Zaten birkaç hafta sonra eski resminizle yeni resminizi bir araya getirip farkı göreceksiniz. Seçim sizin…

reklam

Bu Konuya Benzer Yazılar

Yorumlar