Adet Sancısı Nasıl Geçer? | Bakım Maskesi
Bakım Maskesi

Adet Sancısı Nasıl Geçer?

Yazar: admin Tarih: 16 Eylül 2017 Yorum: 0 Yorum
reklam

Adet sancısı Nasıl Geçer?

Adet döneminin öncesinde ve adet süresince çektiğiniz acılar dayanılamayacak büyüklükte ise bu sancıları bazı besinler ile azaltabilirsiniz. Bu besinler adet sancısının yanı sıra çeşitli hastalıklarınıza da deva niteliğinde olacak. Adet sancısı nasıl geçer? Adet sancısına hangi bitkiler iyi gelir? sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabileceksiniz.

Adet sancısına hangi bitkiler iyi gelir?

Keten Tohumu:

Özellikle menopoz dönemine yaklaşan kadınlarda günde 2 kaşık keten tohumu tüketmek ateş basmalarını yaklaşık olarak  % 57 oranında azaltmaktadır.  Şiddetli adet sancılarınız için kahvaltıda yada ara öğünlerde keten tohumunu yoğurdunuza katarak yiyebilirsiniz.

Tam Tahıllar:

Tam tahıllı besinler kan şekerini dengelemektedir. Üstelik lif ve protein bakımından da oldukça zengin bir gruptur. Tam tahıllıları adet döneminizde ve öncesinde tüketebilirsiniz. Sancılarınızın azalmasına yardımcı olacaktır.

Kalsiyum:

Kalsiyum bakımından zengin olan besinlerin adet sancılarını hafiflettiği bazı araştırmalarca belirlenmiştir. Kalsiyum bakımından zengin olan besinlerden, ton balığı, brokoli, soya sütü ve diğer balıklar sancılarınızın azalmasına destek olacaktır.

 

Adet sancısına hangi ilaçlar iyi gelir?

Adet sancısı dönemlerinde arveles,advil,buscopan,dolorex,cycladol gibi ilaçlar adet dönemlerinde bayanların tercih ettiği ilaçlar arasında ancak kimi insanlarda bu ilaçlar ağrı azaltmıyor. Bu durumlarda da adaçayı veya kuşburnu gibi doğal besinlere (bal katarak) yönelmeniz sizin için daha faydalı olacaktır.

adet sancısı nasıl geçer

Adet sancısını geçirebilecek bir diğer yöntem : Sıcak Su Torbası

Sıcak su torbasını karnınızın altına koyabilirsiniz. Sıcak su torbası kan dolaşımınızın hızlanmasını sağlamaktadır. Bu da sancıyı azaltmaktadır.Tüm bunlara ek olarak, ılık su ile duş almak, ayaklarınızı sıcak su da bekletmek de sancınızı hafifletebilir. Kullandığınız sıcak suyun sıcaklığının 40 derecede olması en uygunudur.

reklam

Bu Konuya Benzer Yazılar

Yorumlar